دوره های آموزشی
خانه / Asp Form / IIS : تنظیمات صفحه پیش فرض (Default Page) برای یک سایت در IIS

IIS : تنظیمات صفحه پیش فرض (Default Page) برای یک سایت در IIS

زمانیکه شما آدرس یک سایت (مانند www.someurl.com) را وارد می کنیدبه صورت خودکار صفحه ای مانند www.someurl.com/index.aspx لود می شود.  این به دلیل  ویژگی با عنوان  “Default Document” در IIS است که تنظمات صفحه پیش فرض در آن تعریف شده است.در این پست قصد داریم درباره این ویژگی توضیح دهیم.

  • برای باز کردن IIS دستور inetmgr در پنجره Run  اجرا کنید.
  • گزینه Default Document را انتخاب کرده و برروی آن کلیک کنید.
  • در پنجره باز شده برخی از انواع سندهای از قبل تعریف به ترتیب شده دیده می شوند.
    Default-Document_IIS
  • با لاترین گزینه بیشترین اولویت و پایین ترین کم ترین اولویت را دارند.

طبق تصویر بالا سند Default.htm بالاترین اولویت و فایل Default.aspx کم ترین اولویت را دارد. به این معنی که زمانی که کاربر آدرس www.someurl.com را تایپ می کند ، IIS درون Virtual Directory را جهت یافتن فایل هایی که به ترتیب در بالا قرار دارند ، جستجو می کنددر صورتیکه هر کدام از آنها را پیدا کرد آن را لود خواهد کرد.

IIS همچنین این امکان را به شما می دهد یک default document سفارشی به ازاء هر سایت ایجاد کنید. برای نمونه اگر یک صفحه مانند home.htm را به عنوان صفحه پیش فرض انتخاب کنیم و چنین صفحه ای وجود نداشته باشدIIS داخل سایت را جستجوکرده و هشدار زیر را صادر می کند که هر زمان آدرس سایت درخواست می شود IIS باید جستجو ها را به ترتیب زیر انجام دهد.

 Default-Document_IIS-Alert

بر اساس هشداری که اعلان شده است شما باید default document را به بالا انتقال دهید که باعث افزایش کارایی IIS شده و از پایین رفتن در لیست جهت یافتن صفحه پیش فرض جلوگیری می کند.

درباره ی محمد آذرنیوا

من محمد آذرنیوا، نویسنده و مدرس دوره های برنامه نویسی ، طراحی وب و تحلیل گر پایگاه داده هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی در این زمینه را با شما به اشتراک بگذارم. بیشتر از یک برنامه نویس باشید...

همچنین ببینید

فیلم آموزش برنامه نویسی

آموزش ASP.NET MVC 5 (دانلود فیلم)

آموزش ASP.NET MVC 5 فیلم آموزشی از شرکت Udemy  می باشد  که یکی از محبوترین فریم ورک ها ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *