دوره های آموزشی
خانه / Asp Form / غیر فعال کردن Cut، Copy و Paste در مرورگر با استفاده از Java Script

غیر فعال کردن Cut، Copy و Paste در مرورگر با استفاده از Java Script

در اپلیکیشن های بانکی معمولا در بعضی اوقات نیاز است که کلیدهای Ctrl+C، Ctrl+x و Ctrl+v را غیرفعال کنیم. این موضوع به این معنی است که باید قابلیت های Cut،Copy و paste را در برنامه به دلیل مسائل امنیتی در مرورگر محدود کنیم. می توانیم با استفاده از Java Script به این مهم دست پیدا کنیم چون مرورگر فقط زبان Java Script را متوجه می شود.

در این مقاله در مورد چگونگی غیرفعال کردن Cut،Copy و   Paste با استفاده از Java Script و ASP.Net بحث می کنیم.  می توانید این  آموزش را با یک صفحه HTML نیز امتحان کنید. نرم افزار Visual Studio 2015 را اجرا کنید و از قسمت New گزینه Create Web Site را انتخاب کنید. محتویات پیش فرض در یک صفحه aspx. را مانند شکل زیر تغییر دهید.

Default.aspx

همانطور که در کد بالا معلوم است کد جاوا اسکرپت را در تگ body اضافه کنید. در این مثال ما قابلیت های Cut، Copy و Paste را با استفاده از propertyهای document.body oncut، document.body oncopy و document.body onpaste غیرفعال می کنیم. صفحه پیش فرض در aspx. حاوی یک label به همراه متن و یک textbox است. برنامه را اجرا کنید و عملیات cut،copy و paste را در داخل label و  textbox با استفاده از کلیدهای Ctrl+x،Ctrl+c و Ctrl+v انجام دهید. خواهید دید که هیچکدام از این عملیات انجام نمی شود. اگر بر روی مرورگر راست کلیک کنید می بینید که یک پیغام warning نشان داده می شود: “Due to security reasons,Right Click is not allowed ” به دلایل امنیتی استفاده از راست کلیک مجاز نیست!

copy paste

درباره ی محمد بروشکی

همچنین ببینید

الگوی ریپوزیتوری ( Repository Pattern ) در ASP.NET MVC

در این مقاله ، در مورد الگوی ریپوزیتوری (Repository Pattern ) که اغلب برای ایجاد برنامه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *