طراحي سايت بر اساس اصول سئو
:شايد براي شما هم اين سوال پيش آمده باشد که چرا برخي از سايت ها در صفحات اول موتور هاي جستجو قرار دارند و برخي ديگر در صفحات آخر و شايد بعضي از سايت ها نيز اصلا در نتايج جستجو نشان داده نشوند.


معيار موتور هاي جستجو براي رتبه بندي سايت ها چيست؟

چگونه مي توان در صفحات اول جستجو قرار گرفت؟

سئو سايت و قرار گرفتن در صفحات اول موتور هاي جستجو چه مزايايي مي تواند براي ما داشته باشد؟

تيم سئو و بهينه سازي سايت اينتن با بررسي و تحقيق بر روي الگوريتم هاي موتور هاي جستجو توانسته است قام هاي جديدي در اين زمينه برداشته و راه کار هاي نويني در اين رابطه ارائه دهد. براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد سئو و بهينه سازي سايت با اينتن همراه باشيد.

سئو سايت چيست؟

سئو (SEO) يا همان بهينه سازي سايت که مخفف (Search Engine Optimization) مي باشد، در واقع تکنيکي است که سايت را به موتور هاي جستجو بهتر شناسانده ، اعتبار سايت را نزد موتور هاي جستجو بيشتر کرده و باعث مي شود سايت ما رتبه هاي نخست را در نتايج جستجوي موتور هاي جستجو کسب کند.

طراحي سايت بر اساس اصول سئو


براي نتيجه گيري بهتر در سئو سايت بهتر است از همان ابتداي کار و در مرحله ي طراحي سايت ، اصول سئو را بر روي سايت خود پياده کرده و آن را بر اساس الگوريتم هاي موتور هاي جستجو طراحي و پياده سازي کنيم.رعايت اصول مربوطه در اين مرحله باعث راحتي کار در ادامه براي ما خواهند شد و با هزينه سئو ي بسيار اندکي نسبت به ساير سايت ها نتيجه ي بهتري خواهيم گرفت.


رعايت استاندارد هاي طراحي سايت نيز يکي از عوامل بسيار مهم در سئو سايت بوده و نقش زيادي بر روي رتبه بندي سايت و جذابيت آن خواهند داشت.

نکات مهم سئو در طراحي سايت


در ادامه به بررسي برخي از نکات مهم در رابطه با سئو ي سايت مي پردازيم:

استفاده از کلمات کليدي مناسب

کلمات کليدي در واقع به کلماتي گفته مي شود که ما، در سايتمان اهميت زيادي به آن مي دهيم. اين کلمات براي موتور هاي جستجو به عنوان شناسه ي مطالب و سايت شناسايي شده و باعث مي شود در نتايج جستجو به نمايش دربيايند. نحوه ي بکارگيري کلمات کليدي در طراحي سايت نيز اهميت زيادي دارد:

1- تراکم کلمات کليدي در طراحي سايت

جديدا موتور هاي جستجو به تراکم کلمات کليدي اهميت زيادي داده و چگالي کلمات کليدي را در داخل مطلب مورد نظر ، در کل سايت و در سايت هاي مشابه بررسي کرده و آن ها را اولويت بندي و رتبه دهي مي کنند.

2- استفاده از کلمات کليدي بکر و کمتر استفاده شده در طراحي سايت

تا جايي که امکان دارد بايد از کلمات کليدي جديد و بکر در طراحي سايت استفاده شود. اين امر باعث مي شود سايت ما راحت تر براي موتور هاي جستجو قابل شناسايي و رتبه دهي باشد.

3- استفاده از کلمات کليدي مناسب در طراحي سايت

کلمات کليدي بايد مرتبط با مطلب بوده ، ساده ، کوتاه و تخصصي باشند. استفاده از کلمات کليدي عام و کلي باعث گيج شدن موتور هاي جستجو و در نتيجه بازدهي کمتر مطالب مي شوند.

4- استفاده از کلمات کليدي درعنوان مطالب

استفاده از کلمات کليدي در عنوان مطالب نيز تاثر زيادي در سئو و بهينه سازي سايت براي موتور هاي جستجو دارند.

استفاده از تصاوير مناسب در طراحي سايت

تصاوير نقش زيادي در ظاهر و گرافيک سايت دارند و اندازه و نحوه ي قرار گيري آن ها در سايت بايد بر اساس اصول سئو در طراحي سايت باشد براي کسباطلاعات بيشتر در اين رابطه به مقاله ي “تصاوير در طراحي سايت ” مراجعه فرماييد.

استفاده از ابزار Web Master Tools در طراحي سايت

بهترين راه براي شناساندن سايت به موتور هاي جستجو بهره گيري از ابزار خود موتور هاي جستجو در طراحي سايت مي باشد. اين کار موجب صرفه جويي زماني در شناسايي سايت توسط موتور هاي جستجو مي شود.

استفاده از قالب مناسب در طراحي سايت


قالب سايت نقش زيادي در سرعت سايت دارد. اگر کد هاي قالب داراي مشکلات کوچکي باشند ، در آينده ما را با مشکلات بزرگي در سئو و بهينه سازي سايت مواجه مي کنند. رعايت استاندارد هاي فني در کد نويسي قالب سايت ها يکي از ملزومات طراحي سايت مي باشد. با بهره گيري از Validator نيز مي توان خطا هاي موجود در سايت را يافته و آن ها را اصلاح کرد.

مطلب گذاري و بروز رساني مرتب سايت


فرايند مطلب گذار ي و بروز رساني سايت بايد از يک الگو و برنامه ي مشخص تبعيت کرده و داراي يک زمانبندي مشخص باشد، طبق مطالعات انجام شده در تيم سئو ي اينتن، الگريتم هاي جديد موتور هاي جستجو اهميت زيادي به اين موضوع قائل شده و آن را يکي از معيار هاي مهم رتبه بندي سايت درنظر گرفته اند.

مزاياي طراحي سايت بر اساس اصول سئو

طراحي سايت بر اساس اصول سئو باعث رتبه بندي بهتر سايت و حضور در نتايج برتر موتور هاي جستجو خواهد شد . نتيجه ي اين امر ورود بازديد کنندگان و مشتريان جديد از طرف موتور هاي جستجو و گسترش کسب و کار ما خواهند شد. با قرار گرفتن در رتبه هاي نخست جستجو اين موتور هاي جستجو هستند که وظيفه ي تبليغ و بازاريابي سايت و محصولات و خدمات ما را بر عهده مي گيرند.