خانه / PHP / ساخت فرم تماس با ما در PHP

ساخت فرم تماس با ما در PHP

فرم تماس با ما یکی از ابزارهای ضروری برای تبدیل کاربر به مشتری می باشد. در این مطلب قصد داریم به آموزش  ایجاد یک فرم با PHP برای تماس با ما بپردازیم  که رایگان بوده و می توانید بر روی وب سایت تان از آن استفاده نمایید. این فرم تماس واکنش گرا بوده و قابل استفاده بر روی دستگاه های مختلف می باشد.

فرم های تماس با ما، در ابتدا نوعی ارتباط سرد با کاربری که قرار است به مشتری تبدیل شود برقرار می کند. اهمیت بهترین فرم تماس با ما متاسفانه در سایت ها دچار آسیب شده است. به همین خاطر، ساخت یک فرم تماس در نگاه اول ساده می باشد و در واقع سخت است.

 

ایجاد یک فرم با php

در این آموزش ما یک فرم تماس با ما با PHP داریم تا کاربر بتواند سوالات، توضیحات، بازخورد و جزئیات بیشتری را ارسال کند. در این فرم دو فایل PHP در زمینه های مختلف با دو شیوه ی متفاوت وجود دارد. در اسکریپت index.php اطلاعات فرم ارسال شده در پایگاه داده ذخیره میشود. در فایل send_contact_mail.php‚  یک کد PHP را برای ارسال ایمیل به منظور ارسال اطلاعات تماس تایید شده قرار گرفته است.

رابط کاربری فرم تماس با ما

رابط کاربری فرم تماس با ما PHP با نام، ایمیل، موضوع و فیلد محتوا به کاربر نمایش داده میشود که برای این منظور از کد اسکریپت HTML استفاده شده است. اگر به دنبال کد واکنش گرا برای رابط کاربری فرم تماس با ما هستید، مقاله را بررسی کنید. در این کد HTML، رابط کاربری کاملا ساده در نظر گرفته شده و بیشتر تمرکز بر روی نشان دادن قابلیت ارسال ایمیل یا ذخیره اطلاعات در پایگاه داده باشد.

این فرم شامل اسکریپت اعتبارسنجی jQuery با مقادیر بولین می باشد. اگر تابع اعتبارسنجی مقدار true را برگرداند، آن فرم برای PHP تایید میشود. در غیر این صورت، پیام های اعتبارسنجی به منظور اشاره به اینکه کاربر اطلاعات اشتباه وارد نموده است، در فرم نمایش داده میشوند.

فرآیند ورود اطلاعات در فرم تماس با ما PHP

در قالب فرم تماس با ما، برچسب فرم با متد درخواست POST مشخص میشود. در فرم های موفق که بعد از اعتبارسنجی JQUERY پذیرفته میشوند، اسکریپت PHP به اطلاعات از طریق متد درخواست $-POST دسترسی دارد.

فرم های تماس با ما همیشه با مسائل مربوط به اسپم یا هرزنامه ها روبرو هستند. تعداد زیادی ربات در سراسر وب وجود دارند که از فرم های تماس با ما مخصوصا فرم هایی که برای تایید و پذیرش اطلاعات می باشد، برای ارسال ایمیل های اسپم استفاده می کنند. در محتوای اسپم بیشتر لینک های مجاز برای تبلیغ وجود دارد. دو راه برای مسدود کردن این ایمیل های اسپم وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از اسکریپت سازی سفارشی شده honypot و منطق مربوط به آن می باشد و روش دوم، استفاده از اجرای برنامه captcha مانند google recapcha می باشد. 

فایل های index.php و send_contact_mail.php از فایل های PHP به منظور مدیریت داده های فرم تماس با ما PHP استفاده می کند تا در پایگاه داده ذخیره کند و از طریق یک ایمیل ارسال کند. هر دو فایل PHP ذکر شده از قالب فرم تماس مشابه که با فایل contact-view.php ایجاد شده است، استفاده می کنند.

ارسال داده های ورودی فرم تماس از طریق ایمیل

در این قطعه کد PHP، اطلاعات فرم تماس با استفاده از $-POST دریافت شده اند. این اطلاعات برای تنظیم هدر ایمیل و بدنه ی آن و همچنین تنظیم تابع ایمیل PHP مور استفاده قرار میگیرد. هنگامی که ایمیل به گیرنده ارسال میگردد، پیام های موفق در رابط کاربری برای کاربر نمایش داده میشود. ارسال ایمیل را می توانید با پکیج PHPmailer انجام دهید و می توانید در PHP با سرور SMTP گوگل  به ایمیل مراجعه کنید.

ذخیره سازی اطلاعات فرم تماس با ما در پایگاه داده

قطعه کد زیر به شما کمک میکند تا اطلاعات فرم تماس را در پایگاه داده ذخیره نمایید. برای این منظور ابتدا یک جدول پایگاه داده به نام tbl_content به فیلدهای name، ایمیل و سایر ستون های موجود در فرم تماس ایجاد کنید. پس از دریافت اطلاعات فرم PHP، آنها در mysql insert مورد استفاده قرار میگیرند. با اجرای insert، اطلاعات فرم تماس در پایگاه داده ذخیره میشوند. کد زیر اتصال پایگاه داده mysql و دسترسی به پایگاه داده را برای ورود اطلاعات تماس پیاده سازی میکند. بعد از ورود اطلاعات به صورت موفق در پایگاه داده، متغییر $message به ترتیب تنظیم میشود.

پس از اجرای قطعه کد بالا، اطلاعات تماس در جدول پایگاه داده اضافه میشود.

ساخت فرم تماس با ما در php

خروجی فرم تماس PHP 

تصویر زیر خروجی فرم تماس با ما PHP را نمایش میدهد. دراین فرم، اطلاعات اعتبارسنجی شده و بعد از این کار پیام های موفقیت در برچسب فیلد فرم بعدی نمایش داده میشود. بعد از پردازش موفقیت آمیز اطلاعات فرم تماس PHP، پیام موفقیت پایین فرم تماس نمایش داده خواهد شد.

نتجیه نهایی  مقاله ایجاد یک فرم با PHP :

فرم تماس با ما در php

 

آموزشگاه برنامه نویسی در مشهد

کلاس های برنامه نویسی در مشهد

 

 

درباره‌ی برنامه نویسان

همچنین ببینید

آموزش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

آموزش طراحی سایت فروشگاه  اینترنتی با وردپرس : وردپرس ابزاری قدرتمند برای طراحی سایت و …

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1رای, میانگین: 3٫00 از 5 )
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این آموزش ارزشمند را دریافت کنید
 HTML 5 دوره آنلاین  
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ، ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این آموزش ارزشمند را دریافت کنید
 چهار فیلم آموزشی  
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ، ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link