طراحی سایت شرکتی

تفاوتی ندارد که مالک برندی بزرگ و نام آشنا باشید یا کسب و کار کوچکی را به تازگی راه اندازی کرده اید، در هر صورت در دنیای امروز باید طراحی سایت شرکتی را در برنامه ی خود قرار دهید. توجه به طراحی سایت شرکتی می تواند اولین و البته مهم ترین گام در دست یافتن به موفقیت های بزرگ در میدان پر از رقابت امروز باشد و باید دقت کافی در نوع طراحی آن داشت.

طراحی سایت شرکتیدلایل اهمیت طراحی سایت شرکتی

با کمی جستجو در اینترنت و مشاهده ی سایت های مختلف، کاملا متوجه خواهید شد که اغلب کسب و کارها در حال مهاجرت از ارائه ی خدمات حضوری به آنلاین را در برنامه ی خود قرار داده اند. در نتیجه با طراحی سایت شرکتی می توان علاوه بر معرفی نام برند به افراد مختلف در هر گوشه از دنیا، خدمات و سرویس هایی را به صورت اینترنتی ارائه نمود و این می تواند یکی از بهترین روش ها برای رشد کسب و کارتان باشد. البته باید به این مساله دقت داشته باشید که از هر نوع سایت شرکتی نمی توان انتظار موفقیت و رسیدن به جایگاه مطلوب در حوزه ی فعالیت مورد نظر را داشت، در نتیجه باید نگاهی کاملا متخصصانه و حرفه ای در پشت آن پنهان باشد.

ویژگی های مهم در طراحی سایت شرکتی

با مرور و بررسی سایت شرکت های مختلف و معروف که در راستای حوزه ی کاری یک برند می باشند، می توان اطلاعات زیادی بدست آورد و پی به دلایل موفقیت آنها برد. در حالت کلی و بدون توجه به نوع فعالیت یک کسب و کار می توان گفت که در طراحی سایت شرکتی اغلب برندهای معروف و موفق به ویژگی های مختلفی توجه شده است که عبارتند از:

استفاده از قالب منحصر به فرد در طراحی سایت شرکتی

قالب به کار رفته و المان های گرافیکی مورد استفاده در صفحات مختلف یک سایت نقش بسیار مهمی در جذب مخاطب و افزایش مدت زمان ماندگاری وی در سایت را دارند. در نتیجه استفاده از تخصص یک طراح گرافیک با مهارت های طراحی وب می تواند یکی از اصلی ترین ارکان در طراحی سایت شرکتی محسوب گردد. همیشه سعی کنید تمام جوانب کارتان از قبیل نام برند، نوع سرویس و خدمات و حتی قالب سایت کاملا منحصر به فرد و خلاقانه باشد تا یک گام از سایر رقبا جلوتر باشید.

طراحی سایت بر اساس هدف برند

نوع فعالیت یک شرکت نقش مهمی در طراحی بخش های مختلف سایت دارد. به عنوان مثال، سایت های طراحی شده برای کسب و کارهای مرتبط با مشاغلی مانند خرید و فروش قطعات خودرو بدون شک مناسب برندهای پوشاک نیست. به همین خاطر باید قبل از شروع طراحی سایت شرکتی، ابتدا جلساتی را با مالک برند برگزار نمود و هدف و نوع کسب و کار را به طور کامل مورد بررسی قرار داد.

طراحی سایت واکنش گرا

از مهمی ترین مسائلی که عدم توجه به آن می تواند تا حد زیادی عدم رضایت کاربران را برای سایت های مختلف به همراه داشته باشد، واکنش گرایی یا رسپانسیو بودن می باشد. نمایش صحیح بخش های مختلف سایت ها در دستگاه هایی با سایزها متفاوت را اصطلاحا واکنش گرایی می گویند و باید در طراحی سایت مشهد به آن دقت داشت و قبل از معرفی کامل سایت به مخاطبین اصلی باید چندین مرتبه و بر روی دستگاه های مختلف تست هایی را انجام داد تا با مشکل خاصی مواجه نباشد.

دقت در طراحی رابط و تجربه کاربری سایت شرکتی

تجربه کاربری به احساسی مربوط میشود که بعد از ورود مخاطب به سایت، به آن دست می دهد. قطعا اگر این احساس رضایت و خشنودی را به همراه داشته باشد، می توان انتظار برگشت مجدد وی و به اشتراک گذاشتن آن در صفحات اجتماعی مختلف را داشت، در غیر این صورت، این نتیجه کاملا عکس خواهد شد. توجه به تجربه کاربری و رابط کاربری کاملا کاربر پسند از دیگر ویژگی هایی می باشد که با داشتن دانش و تخصص و آشنایی با مهارت های روانشناسی می توان به آن دست پیدا نمود و در طراحی سایت شرکتی به کار برد.

طراحی سایت شرکتی چند زبانه

اغلب کسب و کارها تمایل زیادی به راه یافتن در بازارهای بین المللی دارند و به همین خاطر باید در طراحی سایت برای آنها به مخاطبینی خارج از مرزهای کشورمان توجه داشت. در نتیجه طراحی سایت های چند زبانه باید در راستای کار برندینگ قرار گیرد.

امکانات موجود در سایت های شرکتی

امکانات و ویژگی هایی که در بخش های مختلف سایت ها در نظر گرفته میشود و همچنین منوهای موجود در آن، تا حد زیادی به نوع کسب و کار برند بستگی دارد، اما برخی از امکانات وجود دارند که در اغلب سایت های شرکتی مشترک هستند و حضورشان تا حد زیادی مفید است. به عنوان مثال، ارائه ی اطلاعات کامل در قسمت تماس با ما و درباره ما، استفاده از نظرات کاربران با طراحی بخش ارسال نظرات، قرار دادن مقالات مرتبط با نوع کسب و کار، ارائه ی خدمات و محصولات با توضیحات کامل، استفاده از نمادهای اعتماد الکترونیک و غیره، استفاده از تصاویر با کیفیت در گالری، فراهم کردن امکان جستجو و … از جمله مواردی هستند که وجودشان می تواند به افزایش اعتماد و رضایت کاربران کمک کند.

سئو سایت در طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی بر اساس اصول سئو اصلی ترین کاری می باشد که یک تیم طراحی سایت باید انجام دهند. به عبارت دیگر، کد نویسی و استفاده از قالب صحیح و ظاهر مناسب تنها بخشی از کار می باشد و اگر این کارها بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو انجام نشود، تبدیل به سایتی بیهوده خواهد شد که هیچ کاربردی ندارد. هدف از طراحی سایت شرکتی جذب مخاطب بیشتر و معرفی و ارائه ی خدمات از این طریق می باشد، در نتیجه باید جایگاه مطلوبی در نتایج موتورهای جستجو داشته باشد. به همین خاطر طراحی سایت و سئو سایت دو موضوع کامل مرتبط با هم هستند و هر یک بدون دیگری کاملا بی معنا خواهد بود.

داشتن سرعت مطلوب در بارگذاری صفحات مختلف سایت، امکان اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی مختلف، داشتن ظاهر زیبا و کاربرپسند و گوگل پسند و توجه به استانداردهای برنامه نویسی از مهم ترین موارد در بهینه سازی سایت های شرکتی می باشد که باید به آن توجه ویژه داشت.

بهترین شرکت ها در طراحی سایت مشهد

تیم های طراحی سایت شرکتی باید بتوانند توانایی کامل در فراهم کردن تمام ویژگی های مطرح شده در بالا را داشته باشند و بهینه سازی سایت را در رأس کارهای خود قرار دهند. اگر به تازگی صاحب کسب و کار کوچکی شده اید و یا برندی نام آشنا هستید که قصد دارید در دنیای مجازی نیز فعالیت داشته باشید، تیم آکادمی برنامه نویسان مشهد می تواند گزینه ای مناسب برای مشاوره و طراحی سایت شرکتی برای شما باشد. طراحی سایت سئو شده و کاملا بهینه یکی از خدماتی می باشد که افراد متخصص در این تیم ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ی همکاری با این تیم و دریافت مشاوره با گروه آکادمی برنامه نویسان مشهد می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

لینک های مرتبط : 

آموزش طراحی سایت مشهد

ورکشاپ رایگان دوره های تخصصی برنامه نویسی

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، در ورکشاپ رایگان دوره های تخصصی برنامه نویسی شرکت کنید