اهمیت بالای داشتن سایت در دنیای امروز بر هیچکس پوشیده نیست، اما بدون طراحی سایت حرفه ای در عصری که رقابت به بیشترین حد خود رسیده است، نمی توان انتظار دست یافتن به موفقیت از این طریق را داشت. طراحی سایت حرفه ای و کاملا استاندارد یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت کسب و کارها در دنیای مجازی می باشد که با تلفیق دانش، تخصص و تجربه می توان آن را به سرمایه ای بزرگ تبدیل نمود. تمام آنچه که باید درباره طراحی سایت حرفه ای بدانید را در ادامه معرفی خواهیم نمود.

طراحی سایت حرفه ای

چرا باید طراحی سایت حرفه ای باشد؟

بدون اغراق و کاملا واقع گرایانه اگر بخواهیم به فعالیت و تجارت در دنیای مجازی نگاه کنیم، باید بگوییم که هدف در اینجا تنها داشتن یک سایت ساده نیست. بلکه طراحی سایت کاملا حرفه ای و مطابق با استانداردهای روز می تواند تضمین کننده ی برداشتن گام موثر و مثبت برای موفقیت در این حوزه باشد. باز شدن دید مخاطب نسبت به پیشرفته و حرفه ای بودن یک سایت و تغییر نوع سلیقه و خواسته ها باعث میشوند که هر روز طراحی سایت حرفه ای از اهمیت بیشتری برخوردار گردد تا بتوان با رقبا به درستی وارد میدان شد. به عبارت دیگر می توان سایت حرفه ای را مانند سلاحی برای پیروز شدن در دنیای پر از رقابت امروز دانست.

مهم ترین ویژگی ها در طراحی سایت حرفه ای؟

بعد از اینکه به اهمیت طراحی سایت پی بردید، حال نوبت این است که از خود بپرسیم که، یک سایت حرفه ای چه ویژگی هایی دارد و به عبارت دیگر، به چه سایت هایی می توان لقب حرفه ای بودن داد؟ از مهم ترین ویژگی های این سایت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

طراحی سایت حرفه ای بر اساس هدف

بدون شک انتخاب قالب، منوها و نوع سایت باید کاملا متناسب با هدف اصلی برند و کسب و کار مورد نظر باشد. در نتیجه یک تیم متخصص در طراحی سایت مشهد  باید در طی جلساتی که با صاحبین برند برگزار میگردد، هدف اصلی و سرویس و خدماتی که باید از طریق سایت ارائه گردند را مشخص نمایند. بعد از مشخص شدن هدف، حال می توان برای گام های بعدی طراحی تصمیم گیری نمود.

توجه به رابط کاربری در طراحی سایت حرفه ای

هدف از طراحی سایت همیشه جذب مخاطب می باشد و قطعا کسی سایت را برای ربات ها طراحی نمی کند. به همین خاطر باید به نیازهای کاربر در طراحی رابط کاربری سایت دقت کرد. همیشه بخاطر داشته باشید که سطح علم و دانش و میزان تجربه در استفاده از سایت ها در افراد مختلف کاملا با هم متفاوت است، در نتیجه رابط کاربری در طراحی سایت حرفه ای باید به گونه ای باشد که تمام افراد جامعه بتوانند براحتی از آن استفاده نموده و سرویس های مورد نظر را دریافت کنند.

سادگی در عین زیبایی

پیچیدگی و شلوغی یکی از عوامل مهم در خسته شدن ذهن افراد می باشد و به مرور برای مخاطب آزاردهنده میشود. یک فرد متخصص در طراحی سایت حرفه ای باید همیشه این نکته را مد نظر داشته باشد که سایت هایی در دنیای امروز از نظر مخاطبین محبوب تر هستند که به خوبی سادگی و زیبایی را با هم تلفیق کرده باشند. تا حد امکان روال انجام کارهای مختلف و بهره مندی از خدمات و سرویس های روی سایت را ساده کنید تا این سردرگمی ها در ذهن مخاطب از بین بروند.

انتخاب رنگ و فونت مناسب

یک برنامه نویس و شخصی که در طراحی سایت فعالیت دارد باید بتواند علم و دانش خود را در زمینه ی روانشناسی تا اندازه ی مطلوبی بالا ببرد. اطلاع از تاثیر رنگ و فونت های مختلف بر ذهن و دیدگاه مخاطب یکی از مواردی می باشد که شاید بسیاری از طراحان سایت به آن توجه نکنند، اما غافل از این هستند که طبق علم روانشناسی هر فونت و رنگ می تواند تاثیرات خاصی را بر نگاه و دیدگاه مخاطب درباره ی سایت شما ایجاد نماید. سعی کنید رنگ و فونت هایی را در طراحی سایت استفاده نمایید که بر اساس جنسیت، گروه سنی و فرهنگ مخاطبین و همچنین نوع فعالیت برند باشد.

واکنش گرایی سایت های حرفه ای

عدم تناسب و تطابق سایت با دستگاه هایی در اندازه های مختلف یکی از بزرگترین ضعف های موجود در طراحی سایت می باشد که حرفه ای بودن این کار را کاملا زیر سوال خواهد برد. واکنش گرایی مساله ی بسیار مهم در طراحی سایت های مختلف می باشد که می تواند تاثیر بسیار مهمی بر میزان رضایت کاربر از سایت ها داشته باشد.

 

چند زبانه بودن در طراحی سایت حرفه ای

از آنجا که در فعالیت های اینترنتی محدودیت های زمانی و مکانی بی معنا می باشد، در نتیجه باید این احتمال را بدهید که با توجه به نوع کسب و کارتان با مخاطبین مختلف از سایر کشورها برخورد داشته باشید. به همین خاطر اکثر افراد متخصص در طراحی سایت حرفه ای به این نکته دقت داشته و سایت ها را به صورت دو یا چند زبانه طراحی می کنند.

طراحی سایت

 

نقش سئو در طراحی سایت حرفه ای چیست؟

طراحی سایت حرفه ای فقط به ظاهر آن مربوط نمی باشد، بلکه تمام بخش های آن و حتی کد نویسی باید کاملا استاندارد و با مهارت انجام شود. رعایت استانداردهای روز در هر زبان برنامه نویسی، طراحی سایت مشهد بر اساس الگوریتم های مختلف گوگل و سایر موتورهای جستجو و همچنین توجه به سرعت لود شدن صفحات مختلف سایت از گزینه ها و فاکتورهایی هستند که می توانند شما را برای رسیدن به طراحی سایت بر اساس اصول سئو کمک کنند. بهینه سازی سایت یا سئو سایت باعث میشود صفحات مختلف سایت مورد نظر در رتبه های برتر نتایج موتورهای جستجو به نمایش گذاشته شوند و در نتیجه میزان بازدید از سایت کاملا افزایش پیدا خواهد نمود و این یعنی رسیدن به هدف! طراحی سایت حرفه ای و مطابق با اصول سئو باعث افزایش بازدید کنندگان شده و در نتیجه بالا رفتن میزان فروش را به همراه خواهد داشت.

چطور طراحی سایت حرفه ای داشته باشیم؟

داشتن سایت حرفه ای کار سخت و غیرممکنی نیست، فقط کافیست به دنبال بهترین های طراحی سایت باشید. به عنوان مثال، تیم آکادمی برنامه نویسان مشهد یکی از بهترین و معتبرترین شرکت های طراحی سایت در مشهد می باشد که نمونه های بسیار موفقی را تا امروز طراحی نموده است. تیم متخصص و کارآزموده ی تیم آکادمی برنامه نویسان با تلفیق دانش و تخصص و توجه به نوع سایت مور نظر کاربر، در نهایت سایت هایی با قالب های کاملا منحصر به فرد و حرفه ای را طراحی می نماید. سئو سایت و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو از مهم ترین مواردی می باشد که این تیم در تمام مراحل طراحی سایت حرفه ای به آن توجه ویژه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در زمینه ی طراحی سایت حرفه ای، می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

لینک های مرتبط : 

طراحی سایت مشهد