طراحی سایت فروشگاهی

در عصری زندگی می کنیم که چیزی به نام محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد و در هر لحظه و هر مکان که اراده کنیم می توانیم وسایل مورد نیاز زندگی، کتاب و هر آنچه که نیاز داریم را به صورت اینترنتی خریداری کنیم. به همین خاطر حساسایت های زیادی در طراحی سایت فروشگاهی به چشم میخورد و به اهمیت آن هر روز افزوده میشود. طراحی سایت فروشگاهی علاوه بر داشتن دانش و اطلاعات روز، نیاز به تجربه ای دارد که تنها در حین کار با کسب و کارهای مختلف بدست خواهد آمد و در ادامه به برخی فاکتورهای ضروری در این سایت ها اشاره خواهیم نمود.

طراحی سایت فروشگاهیدلایل اهمیت طراحی سایت مشهد

یکی از مهم ترین نکاتی که باید با ورود به دنیای مجازی کسب و کارها به آن توجه ویژه داشت، تنوع بالا در نوع مخاطب، فرهنگ و سلایق آنها می باشد. در نتیجه باید طراحی سایت های فروشگاهی حرفه ای و برنامه ریزی شده  را مد نظر داشت. به عبارت دیگر، باید قبل از شروع کار طراحی، نوع کسب و کار و مخاطبین اصلی را شناسایی نمود و بر این اساس قالب و ظاهر و سرویس های مختلف را برای سایت انتخاب کرد. همیشه بخاطر داشته باشید که سایت فروشگاهی همان ویترین و قفسه های فروشگاه می باشد و باید به بهترین نحو ممکن کالا در آن به نمایش گذاشته شود تا مخاطب را در نگاه اول به سمت خود جذب نماید.

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

با توجه به نوع کسب و کاری که باید برای آن طراحی سایت را انجام داد، فاکتورها و عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت. برای طراحی سایت فروشگاهی نیز باید به موارد مهم و ضروری دقت داشت که عبارتند از:

امنیت و قابلیت اعتماد بالا سایت

با توجه به حساسیت بالا در حفظ اطلاعات مخابین از قبیل اطلاعات مربوط به حساب بانکی و رمزهای آنها، در نتیجه باید فرآیند طراحی سایت را به تیم ها و شرکت های طراحی سایت متخصص سپرد تا این مساله را جدی تر در نظر بگیرند. توجه به استانداردهای امنیتی و دقت در نوع کدنویسی و غیر قابل نفوذ قرار دادن بخش های مختلف سایت در برابر حملات هکرها مساله ی بسیار مهم و جدی برای هر نوع سایت می باشد که نباید از آن غافل شد.

ظاهر ساده و کاربر پسند سایت فروشگاهی

یک طراح سایت حرفه ای و متخصص باید این نکته را همیشه مد نظر داشته باشد که مخاطبین یک سایت فروشگاهی دارای سطوح مختلفی از علم و دانش هستند، در نتیجه باید فرآیند جستجو، انتخاب و خرید کالا را تا حد امکان ساده کرد. به عبارت دیگر، هر گروه سنی با هر سطح از دانش باید بتواند براحتی منوی جستجوی سایت را ببینید و کالای مورد نظر را در آن وارد نموده و نتایج جستجو را بر اساس فاکتورهای مختلف فیلتر و مقایسه نماید. علاوه براین، رفتن به منوهای مختلف و انجام دادن کارهای مختلف در سایت باید براحتی قدم زدن در فروشگاه های واقعی باشد و سردرگمی و پیچیدگی به هیچ عنوان در آن به چشم نخورد.

توجه به تصاویر در طراحی سایت فروشگاهی

برخلاف فروشگاه های واقعی که مخاطب می تواند کالا را از نزدیک مشاهده و حتی آن را لمس کند و بخش های مختلف آن را مشاهده کند، در خرید اینترنتی چنین امری امکان پذیر نیست. در نتیجه باید از تصاویر با کیفیت در بخش های مختلف سایت استفاده نمود و ویترینی چشمگیر را به صورت مجازی طراحی کرد.

توجه به راهنمای سایت

همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، طراحی سایت فروشگاهی باید کاملا واضح و بدون پیچیدگی انجام شود، اما واقعیت این است که با اولین ورود به این سایت ها اغلب افراد دچار سردرگمی میشوند. قرار دادن بخش راهنمای سایت یکی از مهم ترین و موثرترین کارهایی می باشد که می تواند این سردرگمی ها را تا حد زیادی از بین ببرد.

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی واکنش گرا

در دنیایی که اغلب افراد یک گوشی تلفن همراه هوشمند در جیب یا کیف خود دارند، باید به طراحی سایت فروشگاهی واکنش گرا و متناسب با دستگاه های مختلف دقت داشت. برخلاف سالهای نه چندان دور که بیشتر افراد از طریق دسکتاپ وارد سایت های مختلف میشدند، امروزه تلفن های همراه جایگزین شیوه های گذشته شده اند. در نتیجه باید به واکنش گرایی یا رسپانسیو بودن طراحی سایت فروشگاهی توجه ویژه داشت. نمایش صحیح سایت در دستگاه ها با صفحات نمایش در سایزهای مختلف می تواند میزان رضایت مخاطب را به شدت افزایش داده و در نتیجه آن را به مشتری تبدیل کند.

از دیگر موارد و نکات مهم که در سایت های فروشگاهی باید مد نظر داشت می توان به استفاده از رنگ، فونت، درج اطلاعات تماس با ما، توجه به بخش نظرات کاربران و نمایش توضیحات کافی درباره ی هر محصول اشاره نمود.

طراحی سایت فروشگاهی مطابق با اصول سئو

علاوه بر سایت کامل و جامع و مخاطب پسند، باید فرآیند طراحی سایت فروشگاهی را به گونه ای انجام داد که تمام بخش های آن از نظر گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز رضایت بخش باشد. بهینه سازی و سئو سایت از دیگر مواردی می باشد که می تواند در افزایش بازدیدکنندگان سایت و تبدیل آنها به مشتریان بالقوه موثر باشد. به همین منظور باید در تمام مراحل طراحی سایت مشهد از افراد متخصص و مسلط به دانش سئو سایت کمک گرفت تا سایت فروشگاهی را بر اساس فاکتورهای مختلف کاملا بهینه کند. تست سرعت سایت، واکنش گرایی، توجه به قرار دادن محتوای مفید برای هر محصول و کد نویسی مطابق با استانداردهای روز از جمله مواردی می باشند که می توانند گام موثری در طراحی این گونه سایت ها باشند.

طراحی سایت فروشگاهی

اگر قصد دارید کسب و کار فعلی خود را از حالت سنتی خارج نمایید و قدم به دنیای پر از رقابت مجازی بگذارید، تیم آکادمی برنامه نویسان مشهد می تواند راهنما و همراه خوبی برای شما باشد. این تیم با بهره مندی از افراد متخصص در حوزه ی طراحی سایت فروشگاهی سئو شده و مطابق با کسب و کارهای مختلف، تا امروز گزینه های موفقی را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده است. لازم به ذکر است که مدت زمان طراحی سایت و همچنین هزینه ی مورد نظر برای این کار بر اساس نوع کسب و کار و همچنین سرویس ها و خدماتی که باید روی سایت مورد نظر ارائه گردد، محاسبه میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره برای طراحی سایت فروشگاهی توسط این تیم، می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

لینک های مرتبط 

آموزش طراحی سایت مشهد

ورکشاپ رایگان دوره های تخصصی برنامه نویسی

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، در ورکشاپ رایگان دوره های تخصصی برنامه نویسی شرکت کنید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .