بزرگترین اشتباهات در شروع یادگیری کدنویسی  

اشتباهات در شروع یادگیری کدنویسی بسیار زیاد می باشند؛ به طوریکه برخی آسیب های جدی به افراد وارد نموده و مانع از رسیدن به موفقیت در این حوزه خواهند شد. با توجه به اینکه یکی از بهترین راهکارها برای دست یافتن به موفقیت های بیشتر استفاده از تجربیات دیگران می باشد، اگر در ابتدای یادگیری کدنویسی هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه با آکادمی برنامه نویسان مشهد همراه باشید. در این مطلب قصد داریم به رایج ترین اشتباهاتی که اغلب افراد در شروع کدنویسی به آن مرتکب میشوند را بررسی نماییم.

اشتباه در انتخاب دوره آموزش کدنویسی

با توجه به وجود منابع آموزشی بسیار زیادی که در سایت های مختلف می توان به راحتی به آنها دسترسی داشت و تنوع در شیوه های تدریس هر یک، ممکن است نوعی ابهام و سردرگمی برای افراد بوجود آید. به عبارت دیگر، ممکن است فردی که به تازگی قصد دارد قدم در دنیای برنامه نویسی بگذارد، نتواند به خوبی ذهن خود را منسجم کند و آموزش های پراکنده تنها منجر به سردرگمی بیشتر خواهد بود. به همین دلیل بهتر است در ابتدای راه یک فرد حرفه ای و اساتید با تجربه را انتخاب کنید تا قدم های اولیه را درست و در زمان مناسب به شما آموزش دهد. به عنوان مثال شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی در مشهد یا سایر شهرها ابتدا باید میزان تخصص و تسلط هر یک از اساتید را با توجه به نظرات سایر افراد و دانشجویان بررسی کنید و در نهایت بهترین دوره را انتخاب نمایید. انتخاب یک دوره آموزشی با اساتید کم تجربه براحتی می تواند شما را از ادامه راه دلسرد کند و این یکی از بزرگترین اشتباهات در شروع یادگیری کدنویسی برای بسیاری از افراد بوده و هست.

اشتباه در انتخاب زبان کدنویسی

از دیگر اشتباهاتی که بسیاری از افراد در شروع کدنویسی با آن مواجه می باشند، عدم شناخت کافی از قابلیت های هر یک از زبان های برنامه نویسی و انتخاب اشتباه آنها است. هر یک از زبان های برنامه نویسی دارای قابلیت های متفاوتی بوده و در حوزه های کاملا متفاوت استفاده میشوند. لذا شما به عنوان یک فرد که به تازگی قصد دارید برنامه نویسی را یاد بگیرید، بهتر است ابتدا مشخص کنید که هدفتان از ورود به این حوزه چیست؟ در نهایت با مشورت و تحقیق و جستجو یک زبان را انتخاب و به آن مسلط شوید. البته این به آن معنا نیست که یک برنامه نویس نباید به زبان های مختلف تسلط داشته باشد، بلکه به این معناست که در ابتدای راه برای پشت سرگذاشتن سردرگمی ها لازم است گام به گام پیش بروید و از شلوغ کردن ذهن با دنیایی از تفاوت های هر یک از زبان های کدنویسی خودداری کنید.

ایده آل گرایی در شروع یادگیری کدنویسی

یکی از بزرگترین و آسیب زننده ترین اشتباهاتی که اغلب افراد در ابتدای شروع یادگیری کدنویسی به آن مرتکب میشوند، ایده آل گرایی و کمال طلبی می باشد. این ویژگی برای برنامه نویسان حرفه ای یک نقطه مثبت می باشد، اما اگر در ابتدای راه بخواهید همه کارها بدون نقص و به بهترین شکل انجام شوند، شک نکنید که خیلی زود از برنامه نویسی خسته خواهید شد. برنامه نویسی دنیای بسیار پیچیده ایست و برای پیاده سازی توابع و قابلیت های مختلف در پروژه مورد نظر بارها و بارها با خطاهای زیادی مواجه میشوید. در نتیجه، بهتر است ابتدا با پروژه های سبک و آسان شروع کنید و از افزودن تمام قابلیت ها به بهترین شکل به آن دوری کنید. برنامه های ساده و آسان در ابتدای راه می تواند ذهن شما را برای انجام کارهای بزرگتر در آینده آماده کند.

دنیای برنامه نویسی مسابقه نیست

با ورود به دنیای برنامه نویسی و مرور کارهای بزرگی که سایر افراد در این زمینه انجام می دهند، بسیاری از افراد مبتدی را با نوعی نا امیدی و عقب بودن از دیگران مواجه خواهد کرد. اساتید ما در تمام دوره های آموزش طراحی سایت مشهد یا سایر دوره ها به دانشجویان تاکید می کنیم که دست از مقایسه خود با دیگران بردارید. برنامه نویسی مسابقه نیست، در این راه باید تلاش کنید در هر مرحله و گام که هستید، بهترین خروجی را ایجاد نمایید. در واقع با مقایسه کردن خود با افراد حرفه ای، ذهن به دنبال یادگیری چیزهای بیشتر میرود و در نهایت انسجام و تمرکز آن به هم ریخته خواهد شد. روی هدفتان تمرکز کنید و از تجربیات دیگران در این راه استفاده نمایید، نه مقایسه!

آزمون و خطا داشته باشید

به همان اندازه که تاکید می کنیم نباید در ابتدای راه ایده آل گرا باشید، به آزمون و خطا و تست برنامه به شیوه های مختلف و رفع آنها نیز تاکید می کنیم. به عبارت دیگر، شما نباید تنها به افزودن یک قابلیت ساده به برنامه قانع باشید، بلکه گام به گام قابلیت های بیشتر اضافه کنید و به طور مداوم آزمون و خطا کنید. مهم ترین چیزی که می تواند شما را به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل کند، به چالش کشیدن مغز در مواجه با خطاهای متعدد خواهد بود. در واقع شما با هر خطا به جستجو در منابع آموزشی مختلف و استفاده از تجربیات دیگران میپردازید و این می تواند به مرور باعث شود تا تسلط خوبی بر زبان مورد داشته و عدم بروز هر خطا را براحتی تشخیص دهید. عدم آزمون و خطا و رفع باگ های موجود در هر برنامه از جمله اشتباهات رایج در شروع یادگیری کدنویسی می باشند که باید از آن دوری کرد.

محدود به زمان و مکان نباشید – اشتباهات در شروع یادگیری کدنویسی

برخلاف گذشته، در دنیای امروز دسترسی به اینترنت در بسیاری از نقاط آسان می باشد و به همین دلیل نباید عدم امکان شرکت در دوره های حضوری باعث شود تا فردی به سمت کدنویسی گرایش پیدا نکند. خوشبختانه بسیاری از اساتید و افراد حرفه ای در این زمینه با زبان فارسی دوره های آنلاین بسیار جامع و مناسبی را ارائه داده اند که می تواند راه را برای رسیدن به موفقیت برای شما آسان تر کند. محدود بودن به مکان و زمان از جمله اشتباهاتی می باشد که در شروع یادگیری کدنویسی ممکن است برخی افراد دچار آن شوند. در دنیای امروز چیزی به نام محدودیت و زمان و مکان معنا ندارد

 

ورکشاپ رایگان دوره های تخصصی برنامه نویسی

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، در ورکشاپ رایگان دوره های تخصصی برنامه نویسی شرکت کنید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درباره‌ی برنامه نویسان

همچنین ببینید

نحوه ثبت نام و ورود به سایت با php

آموزش ساخت فرم ثبت نام با PHP و MySql

ثبت نام کاربر برای ورود به سیستم یکی از مهم ترین اجزا در هر سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *